سعادت آباد، بین چهارراه سرو و بلوار شهرداری، خیابان شهید ریاضی بخشایش، بیمارستان عرفان
۲۳۰۲۱۰۰۰ (۹۸۲۱+)

درجه تب کودک چه زمانی اورژانسی میشود؟

critical fever in children

تب کودک ، واکنش طبیعی بدن او به عفونت و بیماری‌های دیگر است. تب یک علامت است نه یک بیماری. در اغلب موارد، تب کودک شما نشان‌دهنده یک بیماری جزئی است. متوسط ​​درجه حرارت طبیعی بدن 37 درجه سانتیگراد است. این حالت اغلب در طول روز از 36.3 درجه سانتیگراد در صبح به 37.6 درجه سانتیگراد در اواخر بعد از ظهر افزایش می‌‌یابد. اگرچه شرایط بدن هر کودک با دیگری متفاوت است. افزایش خفیف تا 38 درجه سانتیگراد را می‌توان با ورزش، پوشیدن بیش از حد لباس، گرفتن یک حمام آب گرم، یا بودن در هوای گرم مشاهده کرد.

دمای بدن بسته به اینکه چگونه آن را اندازه گرفته‌اید ممکن است متفاوت باشد. رایج‌ترین راه برای اندازه‌گیری دمای بدن عبارت است از اندازه‌گیری دما در:

  • زیر زبان
  • زیر بغل
  • راست روده
  • گوش

 

در کودکان احتمال بروز تب بیشتر از بزرگسالان است. درجه تب کودک ممکن است نشان‌دهنده جدی بودن بیماری نباشد. زیرا یک بیماری جزئی مانند سرماخوردگی، می‌تواند باعث ایجاد تب 40 درجه در کودک شود، در حالی که یک عفونت بسیار جدی ممکن است یک تب خفیف را نشان دهد. همچنین در بسیاری از بیماری‌ها، تب و دمای بدن بالا و پایین می‌شود، از این رو علاوه بر تب کودک باید به علائم دیگر در کودک نیز توجه شود.

نوزادان کوچک‌تر از سه ماه در صورت داشتن تب باید به سرعت توسط پزشک، بررسی شوند.

تب در اطفال سالم، معمولا خطرناک نیست، به خصوص اگر کودک علائم دیگر ندارد و تب در مدت 3-4 روز از بین می‌رود.

اگر تب کودک همراه با علائم زیر باشد، شرایط اورژانسی محسوب می‌شود:

  • بی‌توجه (بدون هوشیاری) است.
  • مشکل تنفسی دارد.
  • دچار استفراغ و سردرد یا سفتی گردن است.
  • لب یا پوست کبود (آبی رنگ) دارد.
  • دچار نوعی از تشنج است.

کودک دچار تب را حداقل تا 24 ساعت بعد از بهبودی کامل، به مدرسه و یا مهد نفرستید و از بهبود و پایین آمدن تب کودک مطمئن شوید. در صورت بالا رفتن تب کودک یا خوب نشدن بعد از 2 روز با پزشک تماس بگیرید.

بخش اطفال بیمارستان فوق تخصصی عرفان، بزرگ‌ترین و مجهزترین بیمارستان خاورمیانه، آماده خدمت رسانی به کودکان عزیز در زمینه‌های درمانی است. بخش اطفال بیمارستان عرفان با در نظر گرفتن روحیه کودکان و علاقه‌مندی های آنها بهترین خدمات درمانی در زمینه‌های تب های خطرناک و دیگر بیماری‌های کودکان را ارائه می‌دهد.
برای مشاهده خدمات بخش اطفال کلیک کنید.

برای کسب اطلاعات تماس و نحوه تعیین وقت کلیک کنید.

Related Posts

نظر دهید