X

بیماران بین الملل

دپارتمان بیماران بین الملل (IPD)
 • 4

  کنترل هزینه درمان

 • 5

  سفر به شهرهای تاریخی ایران

 • 6

  پذیرش بیماران

 

 • 1

  هماهنگی سفر و درمان

 • 2

  امکانات رفاهی برای بیمار و همراهان

 • 3

  تکنولوژی‌های پزشکی

 

 
 
 
 
 

بیمارستان عرفان خدمات جامع و وسیعی در حوزه توریسم درمانی به بیماران بین الملل ارائه می‌دهد. فرآیند معاینه، تشخیص و درمان در کنار اقامت دلنشین بیمار و همراهان وی در اتاق‌های یک تخته و دو تخته بیمارستان، توسط واحد بیماران بین‌الملل برنامه‌ریزی و هماهنگ می شود.
 

بیمارستان عرفان دارای مجوزهای رسمی و گواهینامه‌های بین‌المللی در جهت رعایت استانداردهای پزشکی جهانی می باشد. بنابراین می‌توانید با اطمینان و آرامش خاطر برای دریافت خدمات پزشکی و جراحی به این بیمارستان مراجعه کنید و علاوه بر بهره‌مندی از زیبایی‌ها و جاذبه‌های دیدنی شهر تهران، برنامه درمان خود را تکمیل نمایید.
هزینه خدمات پزشکی در این بیمارستان بسیار پایین‌تر از کشورهای توسعه یافته است. در حالی که با برخورداری از بهنرین پزشکان متخصص و فوق‌تخصص ایران در کلیه زمینه‌های پزشکی، کادر درمانی ماهر و متعهد و نیز تجهیزات به‌روز از برترین برندهای دنیا، خدماتی با کیفیت قابل رقایت با کشورهای پیشرفته ارائه می‌دهد.

 

اعضای واحد بیماران بین الملل

 

 • پزشکان: آقای دکتر محمد رضوان نوبهار، آقای دکتر وحید پورفرزیانی، آقای دکتر علی نوری
 • مسئول ارشد روابط بین الملل: آقای دکتر محمد رضوان نوبهار
 • مسئول IPD:  آقای دکتر وحید پورفرزیانی
 • مدیریت بیمارستان: آقای دکتر علی نوری
 • پزشک IPD: آقای دکتر علی نوری
 • پرستار IPD: آقای محمدرضا آباء
 • کارشناس IPD حوزه عرب زبان: آقای فرید جلالی | سرکار خانم الهام غریباوی
 • مسئول روابط عمومی و اموربین الملل: خانم شهرزاد حسنوندی
 • مسئول  IT: آقای مهندس سالار مومن زاده
 • مسئول خدمات اقامتی و توریستی: آقای مهرداد فتحی زاده

  شماره تماس پرستار IPD جهت تماس و مشاوره: 989053579970+

 
 
تلفن های گویای بیمارستان عرفان به زبان های فارسی، انگلیسی و عربی: 53-22356948 و 39-22358435
امکانات رفاهی برای بیماران و همراهان آن‌ها

به منظور رفاه بیماران بین‌المللی، امکاناتی نظیر موارد زیر در داخل بیمارستان فراهم شده است:

 

 • مترجم زبان‌های انگلیسی، عربی و ترکی 
 • کارمندان مسلط به زبان انگلیسی
 • تاکسی سرویس
 • بانک
 • امداد آمبولانس
 • اتاق های خصوصی و VIP
 • امکان سفارش انواع غذا
 • نمازخانه
 • کافی‌شاپ
 • گلسرای عرفان

 

در صورت تمایل مراجعین گرامی و همراهان، هماهنگی جهت اقامت در هتل های نزدیک به بیمارستان عرفان شامل هتل های اسپیناس پالاس، پارسیان اوین، پارسیان استقلال و ... بعمل می آید

هماهنگی سفر به ایران، درمان و بازگشت به کشور مبدأ

بیمارستان خصوصی عرفان در حوزه توریسم درمانی، خدمات جامع و وسیعی ارائه می‌دهد. به طوری که فرآیند معاینه، تشخیص و درمان در کنار اقامت دل نشین بیمار و همراهان وی در اتاق‌های اختصاصی به سادگی قابل برنامه‌ریزی است. کافی است به سایت بیمارستان عرفان مراجعه کنید و به صورت آنلاین از منوی مربوط به دپارتمان بیماران بین‌المللی (IPD)، با کارشناس این بخش تماس بگیرید. کارشناس IPD بیمارستان خصوصی عرفان، تمامی اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار می‌دهد و با حوصله به تمام سؤالات شما پاسخ می‌دهد. در این مرحله از شما خواسته می‌شود مدارک پزشکی خود را در اختیار کارشناس IPD قرار دهید. شما می‌توانید مدارک را از طریق نمابر یا پست الکترونیک ارسال نمایید. کارشناس IPD سوابق پزشکی شما را با متخصصان و پزشکان حوزه مربوطه مطرح کرده و پس از ارزیابی‌های همه جانبه، شرح درمان به شما اطلاع داده می‌شود.

 

در صورت تمایل، برای مراجعه به بیمارستان خصوصی عرفان یک تاریخ ملاقات تعیین شده و یک جدول زمان‌بندی دقیق به شما ارائه می‌شود. شما می‌توانید با توجه به جدول زمان‌بندی، شرایط خود را در تاریخ مربوطه بررسی کرده و برای مسافرت خود تمهیدات لازم را در نظر بگیرید. ویزا و بلیط سفر خود را تهیه کنید و دیگر نگران محل اقامت خود نباشید، چرا که بیمارستان خصوصی عرفان در صورت درخواست شما برای اقامت بیماران بین‌المللی و همراهان آن‌ها، با هتل های بسیار عالی قرارداد همکاری بسته است که در نزدیکی بیمارستان خصوصی عرفان قرار داشته  و محل‌های اقامتی مناسبی فراهم آمده است که برای رزرو اتاق می‌توانید با آن‌ها هماهنگ کنید.

 

هنگام مراجعه به بیمارستان خصوصی عرفان در تاریخ تعیین شده، کارشناس بخش بیماران بین‌المللی ضمن خوش آمد گویی به شما به شما در تشکیل پرونده کمک خواهد کرد تا روند خلاصه‌سازی، جمع‌آوری و ثبت مشخصات فردی و سوابق پزشکی شما در بیمارستان تسریع یابد. سپس شما و همراهانتان به محل هایی که به شما اختصاص داده شده است، راهنمایی می‌شوید تا بعد از رفع خستگی سفر، آماده انجام معاینات و آزمایشات پزشکی شوید. چنانچه مواد خوراکی، لباس یا وسیله خاصی نیاز دارید با کارمندان این بخش در میان بگذارید، آن‌ها به شما کمک می‌کنند تا در مدت اقامت خود در بیمارستان، احساس راحتی و آرامش داشته باشید. در این مدت، مشخصات فردی و سوابق پزشکی شما توسط مدیر بخش IPD بررسی و تأیید می‌شود.

 

زمانی که آماده بودید، نوبت به انجام معاینات و آزمایشات می‌رسد. نتایج آزمایشات در تعیین دقیق‌تر فرآیند درمان کمک شایانی می‌کند. بیمارستان خصوصی عرفان همواره در تلاش است با توجه به بازه زمانی مورد نظر شما، ارائه خدمات درمانی را تسریع کند بدون آن که خللی در کیفیت خدمات وارد شود. بهره‌مندی از یک فضای اختصاصی برای بیماران بین‌المللی مطابق با استانداردهای جهانی و حضور جراحان و متخصصان متعهد در بیمارستان خصوصی عرفان، زمان انتظار برای دریافت خدمات پزشکی را برای بیماران بین‌المللی بسیار کوتاه کرده است.

 

بعد از بستری شدن بیمار، برای تسهیل در ارتباط بین آن‌ها و همراهانشان، لباس‌هایی با رنگ خاص و دستبندهای مخصوصی برای آن‌ها در نظر گرفته شده است تا امکان تردد ساده‌تر در بیمارستان را داشته باشند و کارمندان، پرستاران و مترجمین بتوانند به آن‌ها کمک کنند. تمامی کارمندان بیمارستان در حوزه بیماران بین‌المللی آموزش دیده‌اند و به زبان انگلیسی مسلط هستند. همچنین مترجمین زبان انگلیسی، عربی و ترکی به طور دائم در بیمارستان حضور دارند تا در صورت نیاز در کنار شما و همراهانتان باشند.

 

بیمارستان خصوصی عرفان موفق به کسب مجوزهای رسمی و گواهینامه‌های بین‌المللی در جهت رعایت استانداردهای پزشکی جهانی شده است. بنابراین می‌توانید با اطمینان و آرامش خاطر برای دریافت خدمات پزشکی و جراحی به این بیمارستان مراجعه کنید و علاوه بر بهره‌مندی از زیبایی‌ها و جاذبه‌های دیدنی شهر تهران، برنامه درمان خود را تکمیل نمایید.

 

پس از تکمیل درمان و گذراندن دوره بهبودی، معاینات پایانی شما انجام می‌شوند و در صورت نیاز، یک برنامه جامع زمان‌بندی برای مراجعات بعدی به شما داده می‌شود.

 

پزشکان، کاردرمانان و پرستارانی که در این بخش حضور دارند، برای تسریع روند بهبود شما، روش‌های درمانی لازم را آموزش می‌دهند. بدین ترتیب، پس از مراجعت به کشورتان قادر خواهید بود برنامه درمانی خود را دنبال کنید.

پس از تکمیل فرآیند درمان، هزینه پرداختی توسط بخش مالی IPD محاسبه شده و صورتحساب به شما تحویل داده می‌شود.

 

چنانچه برای مراجعت به فرودگاه نیاز به تاکسی قابل اطمینان با راننده مسلط به زبان انگلیسی داشته باشید، بیمارستان هماهنگی‌های لازم را انجام می‌دهد.

 

تکنولوژی‌های پزشکی

بیمارستان عرفان مجهز به تجهیزات پیشرفته و به روز از بهترین برندهای دنیا است. استفاده از تکنولوژی‌های مدرن در فرآیند تشخیص و درمان، این امکان را به پزشکان می‌دهد که درجات عالی درمان و خدمات پزشکی را به بیماران ارائه دهند. در زیر به بخشی از تکنولوژی‌های پیشرفته پزشکی بیمارستان عرفان اشاره شده است:

 

 1.     جراحی قلب باز بدون متوقف کردن قلب
 2.     پرتودرمانی با هدایت تصویر
 3.     پرتودرمانی با شدت مدوله شده (IMRT)
 4.     پیوند سلول‌های بنیادی مغز استخوان در کودکان و بزرگسالان
 5.     سی‌تی‌اسکن مولتی دتکتور
 6.     آنژیوگرافی تفریق دیجیتال (DSA)
 7.     آمبولیزاسیون فیبروم رحمی
 8.     ماموگرافی دیجیتال
 9.     سونوگرافی 4 بعدی
ليست پزشكان IPD

جهت اطلاع از لیست پزشکان (IPD) لطفا کلیک کنید .

کنترل هزینه درمان

در مراجعه به بیمارستان خصوصی عرفان توجه داشته باشید که هزینه دریافت خدمات عالی پزشکی در این بیمارستان و به طور کلی در کشور ایران، بسیار پایین‌تر از درمان‌های مشابه در کشورهای توسعه یافته است. پزشکان متخصص و فوق تخصص در کلیه زمینه‌های درمانی، با استفاده از تجهیزات به روز و از برترین برندهای دنیا، درمانی مشابه با کشورهای اروپایی و آمریکایی ارائه می‌دهند، در حالی که هزینه این خدمات در ایران به میزان قابل توجهی پایین‌تر از اروپا و آمریکا است. برای اطلاع از هزینه‌ها می‌توانید قبل از مراجعه حضوری به بیمارستان خصوصی عرفان، هزینه تقریبی معالجه را از کارشناس IPD بپرسید. کارشناس این بخش پس از مشورت با بخش مالی بیماران بین‌المللی، هزینه تقریبی درمان و اقامت را به شما اعلام خواهد کرد. هزینه تقریبی بعضی از اعمال به صورت گلوبال در این سایت ارائه شده است .

سفر به شهرهای تاریخی و فرهنگی ایران

ایران همواره برای گردشگران کشورهای مختلف، با رمز و رازهای فراوان همراه بوده است و گردشگران پس از سفر به ایران زمین، مبهوت و شیفته زیبایی‌های تاریخی، فرهنگی و معنوی ایرانیان شده‌اند. شما در سفر به کشور ایران می‌توانید علاوه بر دریافت درمان با هزینه بسیار پایین، از آثار تاریخی ایران، کاخ‌های مجلل واقع در شهر تهران و ترکیب بسیار زیبا و رویایی جنگل‌های سرسبز و دریای نیلگون شهرهای شمالی ایران که کمتر از 5 ساعت تا تهران فاصله دارند، لذت ببرید و سفری خاطره‌انگیز برای خود و همراهانتان به ارمغان آورید.

تعرفه های درمانی بیماران خارجی در سال 1402

* خدمات مربوط به پزشک معالج اولیه، در صورت درخواست وی تا 4 برابر قابل محاسبه می باشد.


رديف
نوع خدمات
تعرفه IPD (ریال) - سال 1401
1 اتاق VIP 110,000,000
2 اتاق یک تخته یا ایزوله 55,000,000
3 اتاق دو تخته 48,000,000
4 اتاق سه تخته (عمومی) 35,000,000
5 تخت ICU 120,000,000
6 تخت CCU  70,000,000
7 تخت NICU 120,000,000
8 تخت POST ICU 55.000.000
9 تخت نوزاد سالم 25,000,000
10 تخت نوزاد بیمار (آنکوباتور) 30,000,000
11 تخت همراه بیمار 25,000,000
12 خدمات جنبی و پرستاری 6% هتلینگ
13 خدمات سرپایی (O) و # 1,500,000
14 ضریب اتاق عمل %40
15 ضریب K 1,700,000
16 ضریب کمک جراح %20
17 ضریب بیهوشی 1,700,000
18 پاراکلینیک (کد 7و8 کتاب ارزش های نسبی) %50
19 ویزیت روزانه در بخش(روز اول) 4,500,000
20 ویزیت روزانه در بخش(روز دوم) 4,000,000
21 ویزیت روز ترخیص 4,000,000
22 ویزیت نوزاد روز اول 5,000,000
23 مشاوره در بخش 5,000,000
24 ویزیت پزشک عمومی 2,000,000
25 ویزیت پزشک متخصص 2,500,000
26 ویزیت پزشک فوق تخصص 3,000,000
27 ویزیت پزشک فوق روانپزشک 4,500,000
28 مراقبت پرستاری در بخش عمومی 1.788.000
29 مراقبت پرستاری در بخش نوزادان 1.788.000
30 مراقبت پرستاری در بخش نوزادان سالم 596.000
31 مراقبت پرستاری در بخش روان 1.490.000
32 مراقبت پرستاری در بخش سوختگی 5.066.000
33 مراقبت پرستاری در بخش مراقبت های ویژه قلبی 4.619.000
34 مراقبت پرستاری در بخش پشتیبان مراقبت های ویژه قلبی 2.384.000
35 مراقبت پرستاری در بخش مراقبت های ویژه 8.046.000
36 مراقبت پرستاری به ازای هر ساعت عمل جراحی 1.788.000
37 مراقبت پرستاری به ازای هر بیمار در خدمات اسکوپی 387.400
38 مراقبت پرستاری در خدمات درمانگاهی سرپایی به ازای هر بیمار 89.400
39 دارو و لوازم مصرفی قیمت مصرف کننده
40 جزء فنی سرپایی 2,000,000
41 جزء فنی بستری 2,500,000
برآورد هزینه (بیماران خارجی) در سال 1402

برآورد هزینه کلی عمل ها و خدمات رایج تشخیصی / درمانی همراه با مدت تخمینی بستری آنها برای بیماران بین الملل در سال 1401 در بیمارستان عرفان

 • قیمت و مدت بستری تخمینی برای هر عمل، بر اساس شرایط عادی و معمول بیماران مرتبط با آن عمل می باشد.
 • قیمت تخمینی شامل هزینه خود عمل، اتاق عمل، تخت-روز بستری، ویزیت و مشاوره پزشکان، خدمات پرستاری، خدمات آزمایشگاه و تصویربرداری و همچنین قیمت رایج داروها، لوازم مصرفی و وسایل و پروتزهای مورد استفاده در حین عمل می باشد.
ردیف نام عمل قیمت کل
تخمینی (ریال)
تعداد شب
بستری
جراحی عمومی
1 کله سیستکتومی 1.000.000.000 1-2
2 تیروییدکتومی 1.000.000.000 2
3 جراحی اسلیو معده 1.700.000.000 1-2
4 جراحی بای پس معده 1.800.000.000 1-2
5 گاسترکتومی 2.000.000.000 4
6 کولکتومی 2.150.000.000 4
7 ماستکتومی 1.000.000.000 1
8 ترمیم فتق اینگوینال 900.000.000 1
9 ترمیم فتق شکمی 1.100.000.000 1
10 هموروییدکتومی / فیشرکتومی 800.000.000 کمتر از یک شب
11 هموروییدکتومی + فیشرکتومی 850.000.000 کمتر از یک شب
جراحی مغز و اعصاب
1 جراحی تنگی کانال نخاعی کمر 1.700.000.000 2
2 جراحی تنگی کانال نخاعی گردن 1.700.000.000 2
3 جراحی دیسک کمر 1.400.000.000 1
4 جراحی دیسک گردن 1.400.000.000 1
5 جراحی تومور مغزی 3.000.000.000 4
6 جراحی تومور هیپوفیز 2.900.000.000 3
7 جراحی تومور نخاعی 2.200.000.000 3
8 جراحی آندوسکوپی مغز 1.600.000.000 1
9 جراحی آنوریسم مغز 3.000.000.000 3
10 جراحی استریوتاکسی مغز 1.500.000.000 1-2
11 جراحی ناهنجاری کیاری 3.000.000.000 3
12 جراحی درد عصب سه قلو (نورالژی تریژمینال) 2.200.000.000 2
13 جراحی پارکینسون (DBS) 8.500.000.000 5
ارتوپدی
1 تعویض مفصل لگن 3.200.000.000 2
2 تعویض مفصل زانو 1.750.000.000 1
3 جراحی رباط های زانو 1.200.000.000 1
4 جراحی آرتروسکوپیک مچ پا 900.000.000 1
5 جراحی CTS 500.000.000 کمتر از یک شب
اورولوژی
1 نفرکتومی 1.500.000.000 3-4
2 پروستاتکتومی 1.400.000.000 2-3
3 جراحی واریکوسل 500.000.000 1
4 سیستوسکوپی 450.000.000 کمتر از یک شب
5 سنگ شکنی کلیه از راه پوست (PCNL) 800.000.000 1
6 جراحی پروستات از راه مجرا (TURP) 600.000.000 1
7 سنگ شکنی کلیه از راه مجرا (TUL) 600.000.000 کمتر از یک شب
جراحی قلب
1 جراحی پیوند عروق کرونر (CABG) 4.000.000.000 5
2 جراحی تعویض دریچه قلب 4.800.000.000 6
عمل های اینترونشنال قلب
1 آنژیوگرافی عروق کرونر 500.000.000 1
2 آنژیوپلاستی یک شریان کرونر 700.000.000 1
3 آنژیوپلاستی هر شریان اضافه 300.000.000 ***
4 ابلیشن و EPS 750.000.000 1
5 تعبیه پیس میکر دائم 1.300.000.000 1
6 آنزیو پلاستی عروق محیطی 750.000.000 1
7 آنژیوگرافی کودکان 800.000.000 2
جراحی های زیبایی
1 ماموپلاستی 1.400.000.000 1
2 ابدومینوپلاستی 1.500.000.000 1
3 جراحی پروتز سینه 1.600.000.000 1
4 بلفاروپلاستی 600.000.000 کمتر از یک شب
5 لپیوماتیک / لیپوساکشن 1.300.000.000 1
گوش و حلق و بینی
1 آدنوییدکتومی (جراحی لوزه سوم) 500.000.000 کمتر از یک شب
2 تونسیلکتومی (جراحی لوزه های کامی) 750.000.000 1
3 سپتو پلاستی 700.000.000 1
4 رینوپلاستی 750.000.000 1
5 جراحی آندوسکوپیک بینی 750.000.000 1
6 تیمپانوپلاستی 750.000.000 1
جراحی های زنان و زایمان
1 سزارین 500.000.000 1
2 زایمان طبیعی 500.000.000 1
3 جراحی فیبروم رحم 1.200.000.000 1
4 هیسترکتومی 1.200.000.000 2
5 جراحی کیست تخمدان 1.150.000.000 2
6 کورتاژ 350.000.000 کمتر از یک شب
7 هیستروسکوپی 400.000.000 کمتر از یک شب
گوارش
1 آندوسکوپی 170.000.000 کمتر از یک شب
2 کولونوسکوپی 180.000.000 کمتر از یک شب
3 پولیپکتومی 300.000.000 کمتر از یک شب
4 درمان آشالازی از طریق بالون دیلاتاسیون 400.000.000 کمتر از یک شب
5 ERCP 700.000.000 1
6 آندوسونوگرافی 350.000.000 کمتر از یک شب
ریه و قفسه سینه
1 برونکوسکوپی 400.000.000 کمتر از یک شب
2 توراکوسکوپی 440.000.000 کمتر از یک شب
3 جراحی تومور ریه 2.600.000.000 4
درمان های طبی
1 درمان طبی بزرگسالان در بخش عادی
اتاق دو تخته ( هر شب )
200.000.000 ***
2 درمان طبی بزرگسالان در بخش عادی
اتاق خصوصی ( هر شب )
250.000.000 ***
3 درمان طبی بزرگسالان در بخش عادی
اتاق VIP ( هر شب )
350.000.000 ***
4 شیمی درمانی (هر روز) 180.000.000 ***
5 درمان بیماری های قلبی در CCU (هر شب) 250.000.000 ***
6 درمان بیماران بدحال در ICU (هر شب) 350.000.000 ***
7 درمان طبی اطفال در بخش اطفال (هر شب) 170.000.000 ***
شرکتهای مسافرتی طرف قرارداد

شرکت خدمات مسافرتی ثنا سیر

www.sanaseir.com

شرکت خدمات مسافرتی کیان سفر بال

www.kiansafar24.com

دی ان ان