X

بارداری و زایمان

اخبار و رویدادهای بیمارستان عرفان

بارداری و زایمان

هرآنچه زنان برای سلامت جسم به آن نیاز دارند: انواع بیماری های زنان و درمان آن‌ها، بهداشت زنان، تناسب اندام زنان و سلامت زنان در زمان بارداری.

 

ناآگاهی و مطلعه نکردن، ریشه بسیاری از اضطراب‌های مادران در دوران بارداری است. به همین دلیل، مشاوره با پزشکان بیمارستان عرفان و مطالعه سایت عرفان آگاهی خود را نسبت این موضوع بالا ببرید. بیمارستان عرفان سعی دارد تا با جمع‌آوری نکات مفید بتواند نگرانی‌های شما و خانواده‌تان را در دوران بارداری برطرف کند.

پیش از بارداری

باردار شدن به آگاهی و آمادگی احتیاج دارد. با انجام اقدامات قبل از بارداری می‌توانید برای آغاز یک بارداری سالم آماده شوید و از طریق یک برنامه‌ریزی دقیق و مشخص با اطمینان بیشتری برای بچه‌دار شدن اقدام کنید.

 

آمادگی برای بارداری

یک بارداری سالم نیازمند آمادگی‌های کافی پیش از اقدام به بارداری است. شما می‌توانید با مراقبت و آمادگی برای بارداری، وضعیت سلامت خود را مشخص کنید و با افزایش سطح اطلاعات خود در رابطه با زمان مناسب برای اقدام به بارداری و شناخت نشانه‌های تخمک‌گذاری احتمال باردار شدن خود را افزایش دهید.

NO Image:
عفونت های مجاری ادراری در کودکان

عفونت مجاری ادراری (UTI) عفونت در هر قسمتی از سیستم ادراری است که شامل کلیه ها، حالب‌ها و مثانه بوده به وجود می‌آید. عفونت مجاری ادراری یک عفونت باکتریایی است که می‌تواند هر بخشی از دستگاه ادراری را تحت تأثیر قرار دهد.عفونت مجاری ادراری (UTI) عفونت در هر قسمتی از سیستم ادراری است که شامل کلیه ها، حالب‌ها و مثانه بوده به وجود می‌آید. این دستگاه شامل کلیه‌ها که ادرار را تولید می‌کنند، میزنای یا حالِب که لوله‌های حمل ادرار از کلیه‌ها به مثانه است، مثانه که ادرار را تا زمانی که بدن آمادهٔ تخلیۀ آن است، ذخیره می‌کند و میزراه یا پیشاب‌راه یعنی لوله‌ای که ادرار را از مثانه به خارج از بدن انتقال می‌دهد. این عفونت‌ها نیاز به مراقبت‌های پزشکی و داروهای تجویزی دارند اما خبر خوب این است که درمان آنها بسیار آسان است. در این مطلب می‌توانید با عفونت مجاری ادرار در کودک، علائم آن، تشخیص و درمان عفونت مجاری ادرار و راهکارهای جلوگیری از بروز عفونت ادراری در کودکان آشنا شوید.

زنان, زنان و زایمان, بارداری, پیش از بارداری, متخصص زنان و زایمان
گروه خبری : بارداری و زایمان
پمپ کردن یا دوشیدن شیر مادر

رایج‌ترین دلیل برای پمپ کردن یا دوشیدن شیر مادر، ذخیرۀ آن برای زمانی است که در کنار کودک حضور ندارید. در چنین زمان‌هایی هم نوزادتان باید شیر بخورد و هم سطح تولید شیر در بدن مادر حفظ شود که دوشیدن شیر یک راه ممکن و چاره‌ساز برای این منظور است. به عنوان مثال اگر در حال بازگشت به کار خود هستید و به دنبال راهی برای شیردهی به کودک در زمان‌های کاری می‌گردید، پمپ کردن و دوشیدن شیر اهمیت ویژه‌ای پیدا می‌کند. در این مطلب می‌توانید با دیگر دلایل مادران برای دوشیدن شیر، دوشیدن شیر با دست، همچنین دوشیدن شیر با شیردوش دستی و برقی، شرایط و چگونگی ذخیرۀ شیر مادر، مدت زمان مناسب برای مصرف شیر مادر پس از ذخیرۀ آن و مشکلات رایج در دوشیدن شیر مادر و راه‌حل‌های آن آشنا شوید.

زنان, زنان و زایمان, بارداری, پیش از بارداری, متخصص زنان و زایمان
گروه خبری : بارداری و زایمان
آیا شیردهی در هنگام بیماری بی‌خطر است؟

بارداری و ناراحتی اغلب در کنار هم است. هنگامی‌که این ناراحتی پیشرفت کرده و به درد تبدیل می‌شود، بسیاری از بانوان به این فکر می‌کنند که چه دارویی می‌توانند برای تسکین درد خود مصرف کنند. استفاده از داروهای مسکن در بارداری باید با احتیاط باشد اما خوشبختانه داروهای مسکن بی‌خطری در دسترس است. مانند موارد دیگر در دوران بارداری،‌ احتیاط (و زمان‌بندی دقیق) لازم است. بنابراین در مورد هر دارویی که مصرف می‌کنید (که شامل داروهای بدون نسخه (OTC) نیز می‌شود)، با متخصص زنان و زایمان مشورت کنید. در این مقاله به جزئیات داروهای مسکن در بارداری به همراه دستورالعمل‌های آن‌ها می‌پردازیم و این‌که چه کسانی مجاز به مصرف مسکن در بارداری هستند و چه کسانی باید از مصرف این داروها اجتناب کنند. بار دیگر تکرار می‌کنیم، قبل از مصرف هر گونه دارو چه با نسخه چه بدون نسخه، حتما با پزشک متخصص زنان و زایمان مشورت کنید.

 
زنان, زنان و زایمان, بارداری, پیش از بارداری, متخصص زنان و زایمان
گروه خبری : بارداری و زایمان
چگونه درد مفصل لگن را در بارداری می توان تسکین داد؟
نویسنده: Written by Dr Bisny T. Joseph (Medical Doctor)   درد لگن در طول بارداری یکی از علائم شایعی است که معمولاً زنان باردار آن را تجر... زنان, زنان و زایمان, بارداری, پیش از بارداری, متخصص زنان و زایمان
گروه خبری : بارداری و زایمان
زایمان طبیعی
زایمان یک امر فیزیولوژیک و کاملاً طبیعی است که براساس پاره‌ای فعالیت‌ها و تغییرات منظم طبیعی که خود به خود انجام می‌شود شروع می‌گر...
گروه خبری : بارداری و زایمان
سزارین
انجام عمل سزارین، نوزاد از طریق واژن مادر به دنیا نمی‌آید، بلکه طی یک عمل جراحی متولد می‌شود. پزشک دیواره شکم و رحم را می‌شکافد و نوزاد...
گروه خبری : بارداری و زایمان
نازایی
نازایی هنگامی که یک خانم بیش از یک سال اقدام به بارداری کرده باشد اما باردار نشده باشد در این زمان نابارور تلقی می‌شود. در واقع این بازه زمانی...
گروه خبری : بارداری و زایمان
آزمایش خون بارداری

آزمایش خون می تواند با بررسی وجود هورمون ، گنادوتروپین جفتی انسان (hCG) ، بارداری را تأیید کند. این آزمایشات حساسیت بیشتری نسبت به آزمایش ادرار دارند و می توانند بارداری را زودتر تشخیص دهند. آزمایش های بارداری خون در صورت تشخیص 1 تا 2 میلی لیتر در میلی لیتر (واحد های بین المللی میلی لیتر در میلی لیتر) نتیجه مثبتی دارد ، در حالی که آزمایش ادرار به سطح hCG نیاز دارد تا به 20 تا 50 میلی آمپر در میلی لیتر برسد.

آزمایش خون, آزمایش خون بارداری, Blood Pregnancy Tests, تست آزمایش خون, تست بارداری, تست خون در بارداری
گروه خبری : بارداری و زایمان
دی ان ان